Czary z mleka i granola

UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC!

warsztaty z Anną Łuczywek, współtwórczynią Mlecznej Drogi

Wytwarzanie serów i innych przetworów mlecznych może być fascynujące, a rozmowy o nabiale mogą otworzyć przed nami świat, w którym się zakochamy. Tak właśnie będzie na naszych pierwszych warsztatach. Zobaczymy czym różni się mleko „przemysłowe” od tego naturalnego. Opowiemy co można w prosty sposób zrobić w domu z mleka, pokażemy podpuszczkę i jak pracują bakterie. Doradzimy jak przechowywać ser i opowiemy też o tym dlaczego warto jeść naturalne produkty mleczne, ale także kto powinien ich unikać. Podczas zajęć zrobimy wspólnie ser oraz granolę i zdrowe pełnoziarniste placuszki, które uzupełnimy najlepszymi serami i produktami sezonowymi.

 

Mleczna Droga to niewielkie gospodarstwo koło Kazimierza Dolnego, należy do Ani Łuczywek i Rafała Duszyńskiego. Powstało z inspiracji ideą rolnictwa biodynamicznego, które polega na tym, że jako całość tworzy samowystarczalny organizm łączący hodowlę, uprawę i produkcję żywności. Założyciele najpierw uczyli się podstaw rolnictwa biodynamicznego na farmach w Anglii, by później przekuć zebrane doświadczenie i założyć własną działalność. Obecnie uprawiają 14 hektarów ziemi i hodują 12 krów rasy Jersey oraz produkują sery i jogurty. W prowadzeniu gospodarstwa nie korzystają ze sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. Dzięki temu smak i kolor mleka różni się od pory roku, bo wynika ze zmian paszy – od wiosny do jesieni krowy jedzą trawę z pastwiska, przez pozostałą część roku siano i sianokiszonki. Z pozyskiwanego mleka wytwarzają metodą rzemieślniczą kilka rodzajów serów: cheddar – twardy, dojrzewający minimum 3 miesiące, serek okrągły – świeży, podpuszczkowy w wersji naturalnej i z zielonym pieprzem oraz jogurty. Smaki jogurtów zmieniają sezonowo. Używają wyłącznie naturalnych składników, o ile to możliwe lokalnych.

AnnaŁuczywek
mleczna droga krowki
mleczna droga_sery

Gdzie i kiedy
Każdy warsztat odbywa się w Bazarze Kocha przy ul. Mokotowskiej 33/35 w Warszawie.
Start w środę, 27.05 o godzinie 9.00.
Zapisy:
Aby zapisać się na warsztat należy wypełnić poniższy formularz. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w Bazarze Kocha decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi uzyskają Państwo dalsze instrukcje.

Cena: 19 zł


Formularz zapisu na warsztat

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Firma

Ilość osób

Dodatkowe informacje

Przepisz kod z obrazka:
captcha

Wysyłając formularz akceptujesz regulamin