BAZAR KOCHA RÓŻNORODNOŚĆ – majowe warsztaty kulinarnie

„Bazar Kocha Różnorodność” to pierwszy warsztat z cyklu Sezonowo i Lokalnie, który będzie trwał przez kolejne 12 miesięcy.

W trakcie pierwszego spotkania skorzystamy z wiosennego urodzaju, okresu kiedy wszystko rośnie, nasza kuchnia staje się świeża i pełna kolorów. Różnorodność w składnikach uzupełniona będzie przez bogactwo technik kulinarnych i samych przepisów, które dostarczą nam trzy osoby prowadzące ten warsztat czyli ekipa Bazaru Kocha w osobach Marcin Koch, Tomasz Maćkowiak oraz Paula Mycka. Trzech kucharzy o rożnych temperamentach, innym doświadczeniu kulinarnym oraz czerpiących swoje inspiracje z różnorodnych kulinarnych tradycji.

Naszymi podstawowymi produktami będą szparagi, botwinka oraz rabarbar. Wykorzystamy również pędy sosny, szczaw, pokrzywę oraz mnóstwo przypraw i ziół.

Nasze podstawowe produkty posłużą nam do wyczarowania kilku dań, pokażemy jak z odrobiną wyobraźni z pozoru banalne składniki można zamienić w dania prawdziwych mistrzów,

Będziemy gotować, piec i smażyć. Nauczymy się klarować masło i zrobimy z niego pyszny sos holenderski, który podamy z jajkiem w koszulce. Do szparagów przygotujemy również lekki winegret z dodatkiem orzechów i winogron. Z botwinki wyczarujemy pyszną sałatkę z dodatkiem liści szczawiu i pokrzywy. Pokrzywa będzie też składnikiem potrzebnym do przygotowania odżywczego koktajlu, natomiast rabarbar będziemy piec, marynować, dusić i konfitować.  Z rabarbaru wyczarujemy jeszcze pyszny relish, który każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu.

To nie wszystko, mamy mnóstwo niespodzianek, o których dowiecie się więcej na warsztacie. Będzie co robić i będzie co jeść 🙂

Gdzie i kiedy
Warsztaty odbędą się w Bazarze Kocha przy ul. Mokotowskiej 33/35 w Warszawie.

Daty: 17.05.2016 oraz 24.05.2016.

17.05 (wtorek) dla słuchaczy radia ZetChilli

24.05.(wtorek) dla wszystkich chętnych
Start: godzina 18.00.

Zapisy – dotyczy obu warsztatów:

17.05.2016. : Aby uczestniczyć w warsztacie 17 maja, należy wziąć udział w konkursie dla słuchaczy Radia Chilli ZET ogłoszonym w sobotę 7 maja w trakcie audycji o godzinie 13.00.
24.05.2016.: Aby zapisać się na warsztat 24 maja należy wypełnić poniższy formularz. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w Bazarze Kocha decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi uzyskają Państwo dalsze instrukcje.

Cena: 49 zł

Formularz zapisu na warsztat 24.05.2016.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Firma

Ilość osób

Dodatkowe informacje

Przepisz kod z obrazka:
captcha

Wysyłając formularz akceptujesz regulamin